Next Article in Journal
HER2 receptorių ir p53 baltymo padidėjusios raiškos įtaka II stadijos krūties vėžiu sergančių moterų gyvenimo trukmei
Previous Article in Journal
Neįgaliųjų sportininkų gyvenimo kokybė ir kai kurie lygių galimybių aspektai
Medicina is published by MDPI from Volume 54 Issue 1 (2018). Articles in this Issue were published by another publisher in Open Access under a CC-BY (or CC-BY-NC-ND) licence. Articles are hosted by MDPI on mdpi.com as a courtesy and upon agreement with Lithuanian Medical Association, Lithuanian University of Health Sciences, and Vilnius University.
Open AccessArticle

Autonominė širdies ritmo reguliacija bei jos pokyčiai sergant miokardo infarktu ir cukriniu diabetu

Kauno medicinos universiteto Kardiologijos klinika
*
Author to whom correspondence should be addressed.
Medicina 2010, 46(3), 219; https://doi.org/10.3390/medicina46030031
Received: 16 October 2008 / Accepted: 5 March 2010 / Published: 10 March 2010
Išeminė širdies liga ir cukrinis diabetas yra dvi glaudžiai susijusios ligos. Sunkiausia išeminės širdies ligos forma – miokardo infarktas. Ūminio miokardo infarkto eiga ir prognozė cukriniu diabetu sergantiems ligoniams yra daug blogesnė nei to paties amžiaus ir lyties cukriniu diabetu nesergantiems ligoniams. Jau seniai ieškoma, kaip pagerinti tokių ligonių būklės vertinimą ir rizikos patvirtinimą. Daug žadanti sritis – autonominės širdies ir kraujagyslių sistemos bei jos pokyčių, sergant šiomis ligomis, tyrimai. Parasimpatinė ir simpatinė širdies dažnio moduliacija jau daug metų tiriama įvairiuose lygmenyse, tačiau mechanizmai yra sudėtingi ir iki šiol nepakankamai ištirti. Straipsnyje pateikiama literatūros apžvalga apie autonominės širdies ir kraujagyslių sistemos reguliacijos mechanizmų tyrimus bei jų pokyčius sergant miokardo infarktu ir cukriniu diabetu, taip pat apie šiuolaikinius autonominės širdies reguliacijos tyrimo metodus bei galimus intervencinius ir medikamentinius autonominio tonuso keitimo būdus. Norint geriau suprasti patologinių pokyčių atsiradimą ir eigą sergant miokardo infarktu ir cukriniu diabetu, straipsnyje pateikiama ir trumpa širdies ritmo vedlio funkcijos bei normalios autonominės širdies inervacijos bei širdies dažnio reguliacijos apžvalga.
Keywords: autonominė širdies inervacija; širdies dažnio reguliacija; miokardo infarktas; cukrinis diabetas; širdies ritmo variabilumas autonominė širdies inervacija; širdies dažnio reguliacija; miokardo infarktas; cukrinis diabetas; širdies ritmo variabilumas
MDPI and ACS Style

Ablonskytė-Dūdonienė, R.; Ereminienė, E. Autonominė širdies ritmo reguliacija bei jos pokyčiai sergant miokardo infarktu ir cukriniu diabetu. Medicina 2010, 46, 219.

Show more citation formats Show less citations formats
Note that from the first issue of 2016, MDPI journals use article numbers instead of page numbers. See further details here.

Article Access Map by Country/Region

1
Only visits after 24 November 2015 are recorded.
Back to TopTop